Wszystkie pliki do pobrania

Pliki do pobrania

Szukasz więcej informacji na temat naszego asortymentu lub naszych usług?

Wszystkie dostępne dokumenty można filtrować i pobierać tutaj.

Pliki do pobrania

Ulotki
Zdjęcie główne Pobierz EBook Calameo Opis
Wkręty konstrukcyjne SWWZ
Wkręt do drewna Solid-Drive® SWWZ ze specjalna powłoką antykorozyjna Impreg+ z częściowo gwintowanym łbem z podkładką. SWWZ to specjalne wkręty konstrukcyjne dostępny w różnych wymiarach i przeznaczony do konstrukcji z drewna klejonego krzyżowo (CLT)
Kotwa ramowa segmentowa FMX5
Kotwa ramowa FM X5 jest specjalną kotwą segmentową stosowaną w konstrukcjach betonowych do łączenia elementów prefabrykowanych. Zapewniają stabilności i wytrzymałości połączenia, zwłaszcza w przypadku dużych obciążeń. Ich wytrzymałość i skuteczność sprawiają, że są one popularnym wyborem w branży budowlanej.
Wieszak belki EWH
Uniwersalny, i łatwy w montażu, wieszak belki EWH to genialne złącze, które zostało zaprojektowane tak, aby sprostać wielu wymaganiom dla belek z litego drewna i belek dwuteowych. Możliwość wyboru mocowania doczołowego lub nawierzchniowego oraz optymalny układ otworów sprawia, że montaż jest prosty i efektywniejszy.
Regulowane złącze kątowe ACRL
Złącze kątowe ACRL10520 to ekonomiczne złącze i jedno z najpopularniejszych obecnie rozwiązań dla połączeń wiązarów z murłatą lub betonowym wieńcem. Produkt dedykowany jest dla prefabrykowanych wiązarów dachowych o schemacie statycznym belki swobodnie podpartej.
Złącza ciesielskie Zpro
Asortyment złączy konstrukcyjnych ZPRO stanowi wysoce opłacalną alternatywę dla stali nierdzewnej i zapewnia lepszą ochronę antykorozyjną niż standardowa stal ocynkowana. Seria ZPRO wypełnia lukę między standardową stalą ocynkowaną a znacznie droższym materiałem ze stali nierdzewnej i jest idealna do stosowania w 3 klasie użytkowania.
Bandlock Pro
Nowy napinacz taśmy perforowanej. System Bandlock® Pro jest inny niż tradycyjne systemy napinające stężenia wiatrowego. W tym przypadku taśmy są montowane i zaciskane za pomocą prostego, opatentowanego systemu zatrzaskowego zamiast małych nakrętek, śrub lub trzpieni.
Podstawa słupa_1
Nowa podstawa słupa zatapiania w świeżej mieszance betonowej dla połączeń lekkich konstrukcji drewnianych (słupków) z betonem. Podstawa słupa zabezpieczona jest nową powłoką Zpro i można ją wykorzystać w projektach zewnętrznych takich jak tarasy, pergole, ogrodzenia itp. 
Systemowe wkręty do złączy
Wkręty SSF Solid-Drive ™ są systemowymi wkrętami używanymi razem ze złączami ciesielskimi wszędzie tam, gdzie konieczne jest skrócenie czasu montażu. Nie wymagają wstępnego nawiercenia. Stożkowy kształt pod główką zapewnia idealne dopasowanie do otworu złącza, tworząc pewny montaż.
Złącze kątowe AB255SSH do CLT
Profilowany kątownik do połączenia elementów drewnianych CLT lub HBE.  Dzięki swoim dużym nośnością pozwala przenieść większość kombinowanych obciążeń w masywnych konstrukcjach drewnianych. Powiększone otwory montażowe pozwalają wykorzystać specjalne wkręty systemowe SSH. Dzięki temu czas montażu jest zdecydowanie krótszy. 
Gwoździe CNA
Systemowe gwoździe CNA z identyfikacją długości. Dobrze znane systemowe gwoździe CNA są teraz dostarczane z wytłoczonym identyfikatorem, który ułatwia określenie długości po instalacji. Umożliwi to ocenę poprawności montażu złącza, w tym długości zastosowanych łączników.
Wkręty na taśmie do metalu
Specjalny zestaw automatycznego wkręcania wkrętów do mocowania drewnianych okładzin do profilu stalowego.Dzięki opatentowanemu systemowi wkrętów na pasku jesteśmy w stanie znacznie skrócić czas pracy potrzebny na zamocowanie elementów. 
Wzmocniona taśma perforowana BAN09
Nowa innowacyjna specjalnie wzmocniona taśma do zastosowania w systemach stężenia wiatrowego Simpson Strong-Tie. Wzmocnienie w miejscach perforacji zapobiega owalizacji otworów pod obciążeniem w miejscach kontaktu trzpienia z łącznikiem. 
ESCRFTZ wkręty do szkieletu drewnianego
Cylindryczne pełenogwintowe wkręty konstrukcyjne do szkieletu drewnianego. Wysoki i pełny gwint pozwala na optymalne przenoszenie obciążenia między łączonymi elementami. Cylindryczny łeb wkręta ze stożkiem zapewnia jego pełne zagłębienie w mocowanym elemencie.
Złącze kątowe ABR100
Złącze kątowe ABR100 do połączenia drewnianych elementów konstrukcyjnych z betonem. Kątownik ma profilowane krawędzie wzmacniające i przenosi dużo większe obciążenia we wszystkich kierunkach niż klasycz­ny kątownik perforowany. Zróżnicowane perforacja pozwala  połączyć elementy drewno-drewno i drewno-beton.
Kotwa POLYGPG
Zimowa wersja kotwy chemicznej POLYGP do montażu w niskich temperaturach. Proces wiązania jest przyśpieszony przez co w niskich temperaturach został skrócony czas wiązania. Zimowa kotwa POLY-GPG zastępuje dotychczas sprzedawaną kotwę chemiczną AT-HP Winter
Zestawy złączy ogrodowych
Przestrzenie zewnętrzne oferują ogromne możliwości kreatywności. Niezależnie od tego, czy budujesz taras, pergole czy inną konstrukcję architektury ogrodowej to wygląd i trwałość konstrukcji zewnętrznej może mieć znaczenie. Wykorzystaj specjalne zestawy do drewnianej architektury ogrodowej.
Modyfikacja złącza SPF
Zmodyfikowane złącze krokwiowo płatwiowe ma teraz nową funkcjonalność. Poprzez powiększenie otworu mamy teraz możliwość za pomocą złącza krokwiowo-płatwiowego połączyć drewnianą belkę z betonowym wieńcem. Nośności charakterystyczne zostały rozszerzone o połączenie drewno - beton.
Broszury
Zdjęcie główne Pobierz EBook Calameo Opis
Wiązary dachowe
Simpson Strong-Tie od lat wspiera, dynamicznie rozwijający się, rynek wiązarów dachowych. Dzięki dopasowanej ofercie produktowej – złącza, wkręty i kotwy możemy rozwiązać każdy problem techniczny w zakresie połączeń w typowych konstrukcjach dachów prefabrykowanych. 
Rozwiązania dla wymagających elementów konstrukcyjnych
Wypróbuj nasze sprawdzone i przetestowane rozwiązania na zewnątrz. Gama złączy strukturalnych ZPRO stanowi wysoce opłacalną alternatywę dla stali nierdzewnej w sytuacjach, w których drewniana konstrukcja jest narażona na działanie warunków zewnętrznych.
Kotwy ramowe
Kotwy ramowe są idealnym rozwiązaniem montażowym dla mocowaniu wszelkiego rodzaju lekkich konstrukcji elewacji, stolarki drzwiowej i okiennej ale też bram garażowych, balustrad itp. Kotwy można stosować w elementach murowych i betonie. 
Poradnik projektowania
Poradnik przeznaczony jest dla projektantów i wykonawców szkieletowych budynków drewnianych. Jest efektem doświadczeń naszych inżynierów propagujących rzetelną wiedzę techniczną na temat konstrukcyjnych aspektów tej technologii budowania domów.
Szablon GSCREW do wkrętów konstrukcyjnych
Szablon GSCREW4560 do montażu wkrętów konstrukcyjnych pod kątem 45° do 60°.  Może być  używany z wkrętami o średnicy od 8 do 12 mm o długości powyżej 100 mm dla konfiguracji 45° oraz wkrętami dłuższymi niż 140 mm dla kąta  60°
Więźba dachowa - Pękanie i rozwarstwianie murłaty
Zarysowanie i pękanie elementów więźby dachowej nie jest rzadkim zjawiskiem. Czy jest to powód do zmartwień? Czy można temu przeciwdziałać? Jak można próbować wzmocnić ten element? Przeczytaj ten artykuł i dowiedz sie jak możesz temu zapobiec.
Wkręty konstrukcyjne SWD
Dwugwintowe wkręty SWD do zastosowań konstrukcyjnych w połączeniu drewna z drewnem w nośnych konstrukcjach drewnianych takich jak, montaż belek klejonych lub elementów z CLT, w których oczekuje się połączenia ukrytego.
Łączniki do złączy ciesielskich
Złącza i łączniki tworzą razem system, w którym elementy systemu nie mogą być wymieniane. Jeżeli chcesz mieć możliwość udokumentowania nośności połączenia, konieczne jest użycie odpowiednich łączników do zamocowania złączy ciesielskich.
Przepisy
Zdjęcie główne Pobierz EBook Calameo Opis
Deklaracja REACH
Oficjalna deklaracja Simpson Strong-Tie w sprawie rozporządzenia REACH
Katalogi
Zdjęcie główne Pobierz EBook Calameo Opis
Katalog wkrętów
Katalog techniczny wkrętów, który uzupełnia szeroką ofertę Simpson Strong-Tie. Dodatkowy asortyment pozwoli w pełni wykorzystać potencjał naszych produktów, który jest podstawą przy budowie dachów, domów szkieletowych czy innych konstrukcji drewnianych. Katalog zawiera pełną ofertę wkrętów konstrukcyjnych.
Katalog techniczny 2024
Katalog techniczny zawiera najważniejsze informacją o produkcie, zastosowaniu dla połączeń drewno do drewna, drewno do betonu i drewno do muru oraz wartości charakterystyczne, które opierają się na europejskich aprobatach technicznych ETA oraz na normie EN 1995 (Eurokod 5). Wszystkie produkty mają dopuszczenie do stosowania w budownictwie i są objęte ETA.
Katalog wkrętów konstrukcyjnych
Nowy katalog techniczny wkrętów konstrukcyjnych w wersji anglojęzycznej. Katalog zawiera informacje ogólne, właściwości charakterystyczne oraz nośności charakterystyczne dla drewna litego C24, drewna klejonego i CLT.  
Katalog Quik Drive
Quik Drive® jest zaawansowanym systemem automatycznego wkręcania wkrętów. Służy do szybkiego mocowania płyt gipsowo kartonowych, elementów drewnianych, płyt OSB, elementów metalowych przy pomocy wkrętów na taśmie. Wkręty do Quik Drive w połączeniu z nasadkami podającymi pozwalają zaoszczędzić czas pracy potrzebny do zamocowania elementów.

Contact

Simpson Strong-Tie Polska

Simpson Strong-Tie Etanco P.S.A.

ul. Karczunkowska 42
02-871 Warszawa
Polska