Wszystkie pliki do pobrania

Pliki do pobrania

Szukasz więcej informacji na temat naszego asortymentu lub naszych usług?

Wszystkie dostępne dokumenty można filtrować i pobierać tutaj.

Pliki do pobrania

Ulotki
Zdjęcie główne Pobierz EBook Calameo Opis
Wieszak belki EWH Uniwersalny, i łatwy w montażu, wieszak belki EWH to genialne złącze, które zostało zaprojektowane tak, aby sprostać wielu wymaganiom dla belek z litego drewna i belek dwuteowych. Możliwość wyboru mocowania doczołowego lub nawierzchniowego oraz optymalny układ otworów sprawia, że montaż jest prosty i efektywniejszy.
Złącza ciesielskie Zpro Asortyment złączy konstrukcyjnych ZPRO stanowi wysoce opłacalną alternatywę dla stali nierdzewnej i zapewnia lepszą ochronę antykorozyjną niż standardowa stal ocynkowana. Seria ZPRO wypełnia lukę między standardową stalą ocynkowaną a znacznie droższym materiałem ze stali nierdzewnej i jest idealna do stosowania w 3 klasie użytkowania.
Podstawa słupa_1 Nowa podstawa słupa zatapiania w świeżej mieszance betonowej dla połączeń lekkich konstrukcji drewnianych (słupków) z betonem. Podstawa słupa zabezpieczona jest nową powłoką Zpro i można ją wykorzystać w projektach zewnętrznych takich jak tarasy, pergole, ogrodzenia itp.  
Złącze kątowe AB255SSH do CLT Profilowany kątownik do połączenia elementów drewnianych CLT lub HBE.  Dzięki swoim dużym nośnością pozwala przenieść większość kombinowanych obciążeń w masywnych konstrukcjach drewnianych. Powiększone otwory montażowe pozwalają wykorzystać specjalne wkręty systemowe SSH. Dzięki temu czas montażu jest zdecydowanie krótszy. 
Systemowe wkręty do złączy Wkręty SSF Solid-Drive ™ są systemowymi wkrętami używanymi razem ze złączami ciesielskimi wszędzie tam, gdzie konieczne jest skrócenie czasu montażu. Nie wymagają wstępnego nawiercenia. Stożkowy kształt pod główką zapewnia idealne dopasowanie do otworu złącza, tworząc pewny montaż.
Bandlock Pro Nowy napinacz taśmy perforowanej. System Bandlock® Pro jest inny niż tradycyjne systemy napinające stężenia wiatrowego. W tym przypadku taśmy są montowane i zaciskane za pomocą prostego, opatentowanego systemu zatrzaskowego zamiast małych nakrętek, śrub lub trzpieni.
Wkręty na taśmie do metalu Specjalny zestaw automatycznego wkręcania wkrętów do mocowania drewnianych okładzin do profilu stalowego. Dzięki opatentowanemu systemowi wkrętów na pasku jesteśmy w stanie znacznie skrócić czas pracy potrzebny na zamocowanie elementów.  
Wzmocniona taśma perforowana BAN09 Nowa innowacyjna specjalnie wzmocniona taśma do zastosowania w systemach stężenia wiatrowego Simpson Strong-Tie. Wzmocnienie w miejscach perforacji zapobiega owalizacji otworów pod obciążeniem w miejscach kontaktu trzpienia z łącznikiem. 
Gwoździe CNA Systemowe gwoździe CNA z identyfikacją długości. Dobrze znane systemowe gwoździe CNA są teraz dostarczane z wytłoczonym identyfikatorem, który ułatwia określenie długości po instalacji. Umożliwi to ocenę poprawności montażu złącza, w tym długości zastosowanych łączników.
Regulowane złącze kątowe ACRL Złącze kątowe ACRL10520 to ekonomiczne złącze i jedno z najpopularniejszych obecnie rozwiązań dla połączeń wiązarów z murłatą lub betonowym wieńcem. Produkt dedykowany jest dla prefabrykowanych wiązarów dachowych o schemacie statycznym belki swobodnie podpartej.
Modyfikacja złącza SPF Zmodyfikowane złącze krokwiowo płatwiowe ma teraz nową funkcjonalność. Poprzez powiększenie otworu mamy teraz możliwość za pomocą złącza krokwiowo-płatwiowego połączyć drewnianą belkę z betonowym wieńcem. Nośności charakterystyczne zostały rozszerzone o połączenie drewno - beton.
Złącze kątowe ABR100 Złącze kątowe ABR100 do połączenia drewnianych elementów konstrukcyjnych z betonem. Kątownik ma profilowane krawędzie wzmacniające i przenosi dużo większe obciążenia we wszystkich kierunkach niż klasycz­ny kątownik perforowany. Zróżnicowane perforacja pozwala  połączyć elementy drewno-drewno i drewno-beton.
ESCRFTZ wkręty do szkieletu drewnianego Cylindryczne pełenogwintowe wkręty konstrukcyjne do szkieletu drewnianego. Wysoki i pełny gwint pozwala na optymalne przenoszenie obciążenia między łączonymi elementami. Cylindryczny łeb wkręta ze stożkiem zapewnia jego pełne zagłębienie w mocowanym elemencie.
Kotwa POLYGPG Zimowa wersja kotwy chemicznej POLYGP do montażu w niskich temperaturach. Proces wiązania jest przyśpieszony przez co w niskich temperaturach został skrócony czas wiązania. Zimowa kotwa POLY-GPG zastępuje dotychczas sprzedawaną kotwę chemiczną AT-HP Winter
Zestawy złączy ogrodowych Przestrzenie zewnętrzne oferują ogromne możliwości kreatywności. Niezależnie od tego, czy budujesz taras, pergole czy inną konstrukcję architektury ogrodowej to wygląd i trwałość konstrukcji zewnętrznej może mieć znaczenie. Wykorzystaj specjalne zestawy do drewnianej architektury ogrodowej.
Przepisy
Zdjęcie główne Pobierz EBook Calameo Opis
Deklaracja REACH Oficjalna deklaracja Simpson Strong-Tie w sprawie rozporządzenia REACH
Katalogi
Zdjęcie główne Pobierz EBook Calameo Opis
Katalog wkrętów Katalog techniczny wkrętów, który uzupełnia szeroką ofertę Simpson Strong-Tie. Dodatkowy asortyment pozwoli w pełni wykorzystać potencjał naszych produktów, który jest podstawą przy budowie dachów, domów szkieletowych czy innych konstrukcji drewnianych. Katalog zawiera pełną ofertę wkrętów konstrukcyjnych.
Katalog Techniczny - Złącza ciesielski Katalog techniczny zawiera najważniejsze informacją o produkcie, zastosowaniu dla połączeń drewno do drewna, drewno do betonu i drewno do muru oraz wartości charakterystyczne, które opierają się na europejskich aprobatach technicznych ETA oraz na normie EN 1995 (Eurokod 5). Wszystkie produkty mają dopuszczenie do stosowania w budownictwie i są objęte ETA.
Katalog wkrętów konstrukcyjnych Nowy katalog techniczny wkrętów konstrukcyjnych w wersji anglojęzycznej. Katalog zawiera informacje ogólne, właściwości charakterystyczne oraz nośności charakterystyczne dla drewna litego C24, drewna klejonego i CLT.  
Katalog Quik Drive Quik Drive® jest zaawansowanym systemem automatycznego wkręcania wkrętów. Służy do szybkiego mocowania płyt gipsowo kartonowych, elementów drewnianych, płyt OSB, elementów metalowych przy pomocy wkrętów na taśmie. Wkręty do Quik Drive w połączeniu z nasadkami podającymi pozwalają zaoszczędzić czas pracy potrzebny do zamocowania elementów.
Broszury
Zdjęcie główne Pobierz EBook Calameo Opis
Kotwy ramowe Kotwy ramowe są idealnym rozwiązaniem montażowym dla mocowaniu wszelkiego rodzaju lekkich konstrukcji elewacji, stolarki drzwiowej i okiennej ale też bram garażowych, balustrad itp. Kotwy można stosować w elementach murowych i betonie. 
Poradnik projektowania Poradnik przeznaczony jest dla projektantów i wykonawców szkieletowych budynków drewnianych. Jest efektem doświadczeń naszych inżynierów propagujących rzetelną wiedzę techniczną na temat konstrukcyjnych aspektów tej technologii budowania domów.
Więźba dachowa - Pękanie i rozwarstwianie murłaty Zarysowanie i pękanie elementów więźby dachowej nie jest rzadkim zjawiskiem. Czy jest to powód do zmartwień? Czy można temu przeciwdziałać? Jak można próbować wzmocnić ten element? Przeczytaj ten artykuł i dowiedz sie jak możesz temu zapobiec.
Wkręty konstrukcyjne SWD Dwugwintowe wkręty SWD do zastosowań konstrukcyjnych w połączeniu drewna z drewnem w nośnych konstrukcjach drewnianych takich jak, montaż belek klejonych lub elementów z CLT, w których oczekuje się połączenia ukrytego.
Łączniki do złączy ciesielskich Złącza i łączniki tworzą razem system, w którym elementy systemu nie mogą być wymieniane. Jeżeli chcesz mieć możliwość udokumentowania nośności połączenia, konieczne jest użycie odpowiednich łączników do zamocowania złączy ciesielskich.

Contact

Simpson Strong-Tie Polska

Simpson Strong-Tie Etanco P.S.A.

ul. Karczunkowska 42
02-871 Warszawa
Polska