Wszystkie pliki do pobrania

Pliki do pobrania

Szukasz więcej informacji na temat naszego asortymentu lub naszych usług?

Wszystkie dostępne dokumenty można filtrować i pobierać tutaj.

Pliki do pobrania

Ulotki
Zdjęcie główne Pobierz EBook Calameo Opis
Bandlock Pro Nowy napinacz taśmy perforowanej. System Bandlock® Pro jest inny niż tradycyjne systemy napinające stężenia wiatrowego. W tym przypadku taśmy są montowane i zaciskane za pomocą prostego, opatentowanego systemu zatrzaskowego zamiast małych nakrętek, śrub lub trzpieni.
Modyfikacja złącza SPF Zmodyfikowane złącze krokwiowo płatwiowe ma teraz nową funkcjonalność. Poprzez powiększenie otworu mamy teraz możliwość za pomocą złącza krokwiowo-płatwiowego połączyć drewnianą belkę z betonowym wieńcem. Nośności charakterystyczne zostały rozszerzone o połączenie drewno - beton.
Złącze kątowe ABR100 Złącze kątowe ABR100 do połączenia drewnianych elementów konstrukcyjnych z betonem. Kątownik ma profilowane krawędzie wzmacniające i przenosi dużo większe obciążenia we wszystkich kierunkach niż klasycz­ny kątownik perforowany. Zróżnicowane perforacja pozwala  połączyć elementy drewno-drewno i drewno-beton.
Wzmocniona taśma perforowana BAN09 Nowa innowacyjna specjalnie wzmocniona taśma do zastosowania w systemach stężenia wiatrowego Simpson Strong-Tie. Wzmocnienie w miejscach perforacji zapobiega owalizacji otworów pod obciążeniem w miejscach kontaktu trzpienia z łącznikiem. 
Gwoździe CNA Systemowe gwoździe CNA z identyfikacją długości. Dobrze znane systemowe gwoździe CNA są teraz dostarczane z wytłoczonym identyfikatorem, który ułatwia określenie długości po instalacji. Umożliwi to ocenę poprawności montażu złącza, w tym długości zastosowanych łączników.
ESCRFTZ wkręty do szkieletu drewnianego Cylindryczne pełenogwintowe wkręty konstrukcyjne do szkieletu drewnianego. Wysoki i pełny gwint pozwala na optymalne przenoszenie obciążenia między łączonymi elementami. Cylindryczny łeb wkręta ze stożkiem zapewnia jego pełne zagłębienie w mocowanym elemencie.
Kotwa POLYGPG Zimowa wersja kotwy chemicznej POLYGP do montażu w niskich temperaturach. Proces wiązania jest przyśpieszony przez co w niskich temperaturach został skrócony czas wiązania. Zimowa kotwa POLY-GPG zastępuje dotychczas sprzedawaną kotwę chemiczną AT-HP Winter
Regulowane złącze kątowe ACRL Złącze kątowe ACRL10520 to ekonomiczne złącze i jedno z najpopularniejszych obecnie rozwiązań dla połączeń wiązarów z murłatą lub betonowym wieńcem. Produkt dedykowany jest dla prefabrykowanych wiązarów dachowych o schemacie statycznym belki swobodnie podpartej.
Zestawy złączy ogrodowych Przestrzenie zewnętrzne oferują ogromne możliwości kreatywności. Niezależnie od tego, czy budujesz taras, pergole czy inną konstrukcję architektury ogrodowej to wygląd i trwałość konstrukcji zewnętrznej może mieć znaczenie. Wykorzystaj specjalne zestawy do drewnianej architektury ogrodowej.
Przepisy
Zdjęcie główne Pobierz EBook Calameo Opis
Deklaracja REACH Oficjalna deklaracja Simpson Strong-Tie w sprawie rozporządzenia REACH
Katalogi
Zdjęcie główne Pobierz EBook Calameo Opis
Katalog Techniczny - Złącza ciesielski Katalog techniczny zawiera najważniejsze informacją o produkcie, zastosowaniu dla połączeń drewno do drewna, drewno do betonu i drewno do muru oraz wartości charakterystyczne, które opierają się na europejskich aprobatach technicznych ETA oraz na normie EN 1995 (Eurokod 5). Wszystkie produkty mają dopuszczenie do stosowania w budownictwie i są objęte ETA.
Katalog Premium Fasteners Nowy katalog wkrętów i gwoździ to profesjonalny system łączników Premium, który uzupełnia szeroką ofertę Simpson Strong-Tie. Dodatkowy asortyment pozwoli w pełni wykorzystać potencjał naszych produktów, który jest podstawą przy budowie dachów, domów szkieletowych czy innych konstrukcji drewnianych. Katalog zawiera pełną ofertę wkrętów i gwoździ.
Katalog Quik Drive Quik Drive® jest zaawansowanym systemem automatycznego wkręcania wkrętów. Służy do szybkiego mocowania płyt gipsowo kartonowych, elementów drewnianych, płyt OSB, elementów metalowych przy pomocy wkrętów na taśmie. Wkręty do Quik Drive w połączeniu z nasadkami podającymi pozwalają zaoszczędzić czas pracy potrzebny do zamocowania elementów.
Broszury
Zdjęcie główne Pobierz EBook Calameo Opis
Poradnik projektowania Poradnik przeznaczony jest dla projektantów i wykonawców szkieletowych budynków drewnianych. Jest efektem doświadczeń naszych inżynierów propagujących rzetelną wiedzę techniczną na temat konstrukcyjnych aspektów tej technologii budowania domów.
Więźba dachowa - Pękanie i rozwarstwianie murłaty Zarysowanie i pękanie elementów więźby dachowej nie jest rzadkim zjawiskiem. Czy jest to powód do zmartwień? Czy można temu przeciwdziałać? Jak można próbować wzmocnić ten element? Przeczytaj ten artykuł i dowiedz sie jak możesz temu zapobiec.
Wkręty konstrukcyjne SWD Dwugwintowe wkręty SWD do zastosowań konstrukcyjnych w połączeniu drewna z drewnem w nośnych konstrukcjach drewnianych takich jak, montaż belek klejonych lub elementów z CLT, w których oczekuje się połączenia ukrytego.
Łączniki do złączy ciesielskich Złącza i łączniki tworzą razem system, w którym elementy systemu nie mogą być wymieniane. Jeżeli chcesz mieć możliwość udokumentowania nośności połączenia, konieczne jest użycie odpowiednich łączników do zamocowania złączy ciesielskich.