S&P Clever Reinforcement

S&P Clever Reinforcement

Lider w dziedzinie wzmocnień strukturalnych

Firma S&P Clever Reinforcement jest liderem w dziedzinie wzmocnień kompozytowych, oferując rozwiązania w zakresie napraw i renowacji obiektów żelbetowych, stalowych, murowych, drewnianych oraz wzmocnień nawierzchni asfaltowych.

Główną kompetencją firmy jest doradztwo konstrukcyjne dla wszystkich systemów dostępnych w sprzedaży. Dzięki filiom w całej Europie, S&P może korzystać z szerokiej sieci ekspertów w dziedzinie inżynierii, produkcji, technologii zastosowań i logistyki.

Wszystkie produkty są opracowywane we własnym zakresie, wytwarzane we własnych zakładach produkcyjnych w Europie i dostarczane klientom poprzez sprzedaż bezpośrednią. Ponadto S&P oferuje rozwiązania do projektowania systemów zbrojeniowych. Umożliwia to indywidualną obsługę klienta za pomocą produktów specjalnie dostosowanych do danej sytuacji, jak również wysoki stopień elastyczności i gotowości do realizacji dostaw.

Related Content

 1. Systemy FRP do wzmocnień

  Systemy FRP to laminaty, siatki i tkaniny z włókien węglowych, aramidowych lub szklanych, które są łączone z elementami przeznaczonymi do wzmocnienia za pomocą sprawdzonych klejów epoksydowych lub żywic epoksydowych. Stosuje się je wszędzie tam, gdzie należy wzmocnić konstrukcje wykonane z betonu, muru, stali lub drewna.

  Zalety systemu FRP to:

  • Zwiększenie wytrzymałości i plastyczności słupów
  • Zwiększenie obciążenia użytkowego
  • Zastąpienie skorodowanego lub brakującego zbrojenia stalowego
  • Adaptacja systemu
  • Zmiana sposobu użytkowania
  • Wydłużenie żywotności i trwałości
  • Zgodność z obowiązującymi normami
  • Zwiększenie odporności betonu i muru na trzęsienia ziemi
  • Ochrona przed wybuchami spowodowanymi przez wypadki lub terroryzm

  System wzmacniania nawierzchni asfaltowych S&P

  Wstępnie przesączane asfaltem siatki S&P Carbophalt® oraz S&P Glasphalt®, wykonywane są z włókien węglowych oraz/lub szklanych zapobiegają powstawaniu nowych jak i propagacji starych rys na nawierzchni asfaltowej. Zwiększają nośność i trwałość wzmocnionych nawierzchni asfaltowych.

  Ponadto wzmocnienie asfaltowe S&P można szybko i efektywnie nakładać maszynowo lub ręcznie. Dzięki temu nie ma opóźnień w procesie budowy, a warstwa nawierzchni może być układana natychmiast po jej wykonaniu.

  System S&P ARMO

  System S&P ARMO to kombinacja zaprawy natryskowej z lekkim zbrojeniem w postaci siatek z włókien węglowych oraz szklanych idealna do zabezpieczenia konstrukcji przed skutkami obciążeń statycznych i sejsmicznych przy minimalnej grubości warstwy wzmacniającej.

  System Armo ma swoje zastosowanie w budownictwie strukturalnym, lądowym i tunelowym do statycznego i sejsmicznego wzmacniania przy minimalnych stratach przekroju poprzecznego. Specjalnie opracowane rozwiązanie logistyczne składające się z agregatów i silosu umożliwia niezwykle wydajną obróbkę.

Contact

Simpson Strong-Tie Polska

Simpson Strong-Tie Etanco P.S.A.

ul. Karczunkowska 42
02-871 Warszawa
Polska