Złącza Zpro - Cenowy kompromis

Złącza ciesielskie Zpro

Wyjdź na zewnątrz z naszymi sprawdzonymi rozwiązaniami

Dość często zdarza się że poszukujemy połączeń dla drewnianych elementów mocowanych na zewnątrz. Szczególnym przypadkiem są elementy mocowane w środowisku zewnętrznym narażonym bezpośrednio na warunki atmosferyczne.

Dostępne na rynku produktu mają z reguły podobne powłoki antykorozyjne gdzie grubość cynku wynosi od 7 do 20 μm. Oczywiście tak zabezpieczone złącze ciesielskie też sprawdzi się w tym środowisku. Niemniej jednak jego trwałość oraz efekt wizualny pozostawia wiele do życzenia. Trzeba pamiętać, że większość z tych produktów jest poddana cynkowaniu przed obróbka mechaniczna więc wszystkie krawędzie i otwory w złączu będą bardziej narażone na korozję niż elementy płaskie gdzie powłoka nie została naruszona.
Konsekwencję działania środowiska zewnętrznego będzie można już zobaczyć po okresie jesienno zimowym. Rdzawy nalot to pierwsze oznaki wpływu warunków atmosferycznych na niezabezpieczoną antykorozyjnie połączeniu drugi to korozja galwaniczna widoczna na łącznikach.

Alternatywnym rozwiązaniem są produkty ze stali nierdzewnej lub takie, które zostały poddane cynkowaniu po obróbce mechanicznej a ich powłoka zabezpieczająca jest grubsza. Niestety te produkty są znacznie droższe niż produkty standardowe. Aktualnie Simpson oferuje cztery warianty ochrony antykorozyjnej.
Na szczególną uwagę zasługują dwie środkowe pozycję. Złącza z powłoką Zpro i RAL.

Złącza z powłoką Zpro mają podwyższoną odporność na korozję. Dzięki wyjątkowemu składowi chemicznemu. Powłoka Zpro zapewnia lepszą ochronę antykorozyjną niż standardowa stal ocynkowana elektrolitycznie ale także efekt wizualny. W odróżnieniu od stali nierdzewnej złącza w powłoce Zpro są zdecydowanie tańsze. Zpro wypełnia lukę między standardową stalą ocynkowaną a znacznie droższym produktem ze stali nierdzewnej.

Powłoka ZPRO jest idealna do instalacja złączy w 3 klasie użytkowania (na zewnątrz).
W połączeniu z systemowymi wkrętami SSH i CSA z równie odporną na korozję powłoką Impreg®+ dają całkowitą pewność właściwego połączenia i zabezpieczenia antykorozyjnego.

  • Złącza ciesielskie Zpro

    Złącza Zpro - Cenowy kompromis

    Asortyment złączy konstrukcyjnych ZPRO stanowi wysoce opłacalną alternatywę dla stali nierdzewnej i zapewnia lepszą ochronę antykorozyjną niż standardowa stal ocynkowana. Seria ZPRO wypełnia lukę między standardową stalą ocynkowaną a znacznie droższym materiałem ze stali nierdzewnej i jest idealna do stosowania w 3 klasie użytkowania.

Contact

Simpson Strong-Tie Polska

Simpson Strong-Tie Etanco P.S.A.

ul. Karczunkowska 42
02-871 Warszawa
Polska