GERW

Złącze płatwiowe

Złącza Gerbera GERW stosowane są do ściągania belek wieloprzęsłowych ciętych pod kątem prostym. Oprócz sił poprzecznych w kierunku poziomym i pionowym mogą one przejmować wszystkie siły biegnące w kierunku ułożenia elementu (osiowa siła rozciągająca). W przypadku występowania  sił  osiowych  (FN,d), ze względu na minimalne rozstawy gwoździ,  należy  zawsze  stosować  gwoździowanie częściowe. 

Oznaczenie CE
ETA
Klasa użytkowania 2
Cynkowane ogniowo metodą Sendzimira 20µm
Środowisko wewnętrzne

Szczegóły produktu

Obrazy

Właściwości

Materiał

Gatunek Stali:
S250GD
Grubość blachy 2,0 mm
Ochrona antykorozyjna:
Cynkowana ogniowo metodą Sendzimira Z 275 g/m2 (20 µm)

Zalety

  • Prosty montaż
  • Optymalny układ otworów ogranicza rozwarstwienie drewna
  • Mocne i trwałe połączenia
  • Obliczone statycznie
  • Gwoździowanie pełne lub częściowe

Zastosowanie

Połączenie

Element główny:
drewno lite, drewno kompozytowe, drewno klejone warstwowo.
Element drugorzędny:
drewno lite, drewno kompozytowe, drewno klejone warstwowo.

Stosowane

  • Do połączeń przegubowych belek ciągłych. Modele GERW są dostępne w rozmiarach dostosowanych do najbardziej typowych wymiarów elementów drewnianych

Dane techniczne

Wymiary

Wymiary i otwory

Referencje Wymiary i otwory [mm] Otwory
A B C t Ramię A
Gwoździe/ Wkręty
GERW909014020210 x ø5
GERW12012018020228 x ø5
GERW14014018020234 x ø5
GERW16016018020240 x ø5
GERW18018018020246 x ø5
GERW20020018020252 x ø5
GERW22022018020258 x ø5
GERW24024018020264 x ø5
GERW26026018020270 x ø5
GERW28028018020276 x ø5
GERW30030018020282 x ø5
GERW32032018020288 x ø5
GERW34034018020294 x ø5
GERW360360180202100 x ø5
GERW380380180202106 x ø5
GERW400400180202112 x ø5
GERW420420180202118 x ø5

* Ocynk ogniowy z warstwa cynku min. 55μm

Nośności - gwoździowanie pełne

Referencje Liczba łączników Nośność charakterystyczna Ri,k gwoździowanie pełne / 1 zestaw złaczy Gerbera [kN]
Ramię A R1/2,k R3,k
CNA4,0x35 CNA4,0x40 CNA4,0x50 CNA4,0x60 CNA4,0x35 CNA4,0x40 CNA4,0x50 CNA4,0x60
GERW90204.54.966.44.14.55.97.4
GERW120561920.725.326.86.87.49.812.3
GERW1406826.128.434.636.78.3911.814.9
GERW16080343745.147.89.610.413.717.3
GERW1809242.546.256.459.810.911.915.719.8
GERW20010451.856.368.672.712.313.417.622.2
GERW22011661.566.881.586.413.714.919.624.7
GERW24012871.577.794.8100.515.116.421.627.2
GERW26014081.788.8108.3114.816.517.923.529.6
GERW28015292.3100.3122.3129.617.819.425.532.1
GERW300164102.5111.4135.8143.919.120.827.434.5
GERW320176113122.8149.7158.720.522.329.437
GERW340188123.5134.2163.7173.52223.931.439.6
GERW360200134145.6177.6188.323.325.333.342
GERW380212141.5153.8187.6198.924.726.835.344.5
GERW400224151.2164.4200.5212.52628.337.246.9
GERW420236160.9174.9213.3226.127.429.839.249.4

Nośności - gwoździowanie częściowe

Referencje Liczba łączników Nośność charakterystyczna Ri,k gwoździowanie częściowe / 1 zestaw złaczy Gerbera [kN]
Ramię A R1/2,k R3,k RN,k
CNA4,0x40 CNA4,0x50 CNA4,0x60 CNA4,0x40 CNA4,0x50 CNA4,0x60 CNA4,0x40 CNA4,0x50 CNA4,0x60
GERW90123.74.54.82.73.64.5---
GERW1203610.212.413.14.65.65.932.84042.4
GERW1404414.918.219.35.56.77.14048.851.7
GERW160522024.425.96.47.88.347.357.761.2
GERW1806025.831.533.47.38.99.454.666.670.6
GERW2006832.139.141.48.21010.661.975.580
GERW2207638.847.350.19.111.111.869.284.489.5
GERW2408445.755.7591012.212.976.493.298.8
GERW260925364.668.510.913.314.183.7102.1108.2
GERW28010060.573.878.211.814.415.391111117.7
GERW30010867.882.787.712.715.516.498.3119.9127.1
GERW32011675.49297.513.716.717.7105.6128.8136.5
GERW34012483101.2107.314.617.818.9112.8137.6145.9
GERW36013290.6110.5117.115.518.920120.1146.5155.3
GERW38014095.2116.1123.116.42021.2127.4155.4164.7
GERW400148102.1124.513217.321.122.4134.7164.3174.2
GERW420156108.9132.8140.818.222.223.5142173.2183.6

Warunek nośności:

  • bez siły osiowej:

 

  • z siłą osiową:

 

Instalacja

Montaż

Mocowanie

Mocowanie do drewna
Za pomocą gwoździ systemowych CNA 4.0 x 40 lub alternatywnie systemowych wkrętów CSA5.0 x l.
Długość łączników określa katalog obliczeń statycznych lub zakładka tabela nośności.
Standardowymi łącznikami specyfikowanymi do uzyskania deklarowanej nośności złącza są gwoździe CNA. Dopuszczalne jest zastąpienie gwoździ CNA wkrętami CSA bez konieczności przeprowadzania dodatkowych obliczeń, jeżeli zmiana zostanie przeprowadzona zgodnie z poniższą tabelą.

CNACSA
3,1 x 404,0 x 30
4,0 x 355,0 x 35
4,0 x 405,0 x 35
4,0 x 505,0 x 40
4,0 x 605,0 x 40
4,0 x 755,0 x 50
4,0 x 1005,0 x 50

Aprobaty i Deklaracje

Deklaracja Właściwości Użytkowych (DoP)

Aprobaty Techniczne (ETA)

Biblioteka CAD

DWG (2D) REVIT (2D) DWG (3D) REVIT (3D) SAT XML
Brak wyników.
Brak wyników.
Brak wyników.
Brak wyników.

Buy from Distributor

No items available.

Contact

Simpson Strong-Tie Polska

Simpson Strong-Tie Etanco P.S.A.

ul. Karczunkowska 42
02-871 Warszawa
Polska