Modele 3D w projekcie BIM

BIM_Pardot.jpg

Nowa biblioteka BIM i CAD oferuje projektantom jeszcze lepszy dostęp do naszego portfolio: cała gama jest w zasięgu kilku kliknięć od programów do projektowania, takich jak Autocad i Cadwork itp. Biblioteka zaczyna się od podstawowego zasobu 35 000 plików, ale jest stale rozbudowywana, tak że do końca roku całkowita liczba ma przekroczyć 120 000.

Biblioteka jest dostępna na wszystkich europejskich stronach internetowych Simpson Strong-Tie i można z niej korzystać na dwa różne sposoby: albo wybrać bibliotekę z opcji menu "Zasoby", aby szybko przeszukać całą kolekcję, lub przejść wcześniej do konkretnego produktu na stronie internetowej, aby wyświetlić pliki dostępne dla wybranego artykułu. Każde wydanie biblioteki jest dostosowane do portfolio danej lokalizacji, dzięki czemu zawartość jest zawsze prezentowana i przeszukiwana w taki sam sposób, jak sam zasób produktów.

Dostępne formaty:

  • BIM: 2D i 3D Revit, IFC
  • CAD: DXF, SAT, SKP, STL
  • Inne: PDF, XML

Z ekranu do rzeczywistości

Skrót BIM to skrót od "Building Information Modelling", cyfrowego narzędzia do projektowania, które umożliwia użytkownikom konstruowanie i badanie planowanych budynków na ekranie w 3D. Wspieramy ich w tym, udostępniając modele 3D naszych produktów. Wiele z nich dostępnych jest również w uproszczonej formie, na przykład bez perforacji, co może być szczególnie pomocne przy dużych projektach budowlanych, kiedy mały rozmiar pliku jest ważniejszy niż stuprocentowy szczegół. Do tego dochodzą pliki IFC (International Foundation Class) – format niezależny od platformy, który jest kompatybilny z dowolnym oprogramowaniem do projektowania BIM.

Jeszcze więcej rozwiązań

cyfrowych aby nasza biblioteka BIM i CAD była jeszcze bardziej dostępna. Wkrótce wprowadzimy wtyczki programowe, które pozwolą projektantom i wykonawcom nie przełączać się pomiędzy programami do projektowania 3D, aby uzyskać dostęp do naszych plików. Pracujemy nad pierwszą wtyczką do programu AutoCAD Revit, kolejne dołączą do niej wkrótce. Warto więc od czasu do czasu zajrzeć do naszej biblioteki BIM!

Contact

Simpson Strong-Tie Polska

Simpson Strong-Tie Etanco P.S.A.

ul. Karczunkowska 42
02-871 Warszawa
Polska