Mocne połączenie Simpson Strong-Tie & ETANCO Group

Etanco

Firma Simpson Strong-Tie zakończyła proces przejęcia firmy ETANCO Group

"ETANCO to odnosząca sukcesy i rentowna firma z 70-letnią historią, o ugruntowanej marce i pozycji na rynku" - powiedziała Karen Colonias, dyrektor generalny Simpson Strong-Tie. "Wierzymy, że jej szeroka i komplementarna oferta produktowa wzmocni nasze ogólne portfolio produktów w Europie, umożliwiając nam dostarczanie jeszcze większej wartości naszym klientom".

Podobnie jak Simpson Strong-Tie, ETANCO Group ma długą historię dostarczania wyjątkowych produktów i usług. Obie firmy zostały założone w latach 50 ubiegłego wieku i opierają się na silnych wartościach.

"ETANCO i Simpson mają bardzo podobne DNA, ponieważ obie zbudowały swoją działalność na wysokiej jakości produktach i niezrównanej obsłudze klienta.
Wspólnie możemy rozszerzyć i zoptymalizować naszą obecność w Europie, wprowadzając jednocześnie nowe produkty dla naszej wspólnej bazy klientów" - powiedział Ronan Lebraut, prezes ETANCO Group.

Dzięki silnej marce i pozycji rynkowej, przejęcie ETANCO Group pozwoli na znaczne zwiększenie portfolio produktów i poszerzenie obecności na dotychczasowych rynkach. Pozwoli to na dalszy rozwój kanałów sprzedaży w Europie, a także wzmocni rozwiązania w zakresie przegród zewnętrznych budynków dla budownictwa przemysłowego i komercyjnego.

W najbliższym czasie nie nastąpią żadne zmiany w działalności ETANCO Group lub Simpson Strong-Tie Europe, w liniach produktów, produkcji, markach lub pracownikach. Zespoły zarządzające firm Simpson Strong-Tie i ETANCO Group pracują razem nad sformułowaniem wspólnej strategii na przyszłość i zapewnią klientom bezproblemową obsługę.

"Naszym celem jest połączenie firm w taki sposób, aby wykorzystać nasze mocne strony w zakresie obsługi rynku i naszych klientów - powiedział Michael Andersen, wiceprezes ds. operacji europejskich w Simpson Strong-Tie. "Zarówno klienci ETANCO Group, jak i Simpson Strong-Tie mogą oczekiwać takiej samej jakości produktów i usług, jakie otrzymywali w przeszłości".

"Cieszymy się, że możemy powitać pracowników ETANCO Group w Simpson Strong-Tie i mamy nadzieję na wspólny rozwój firmy" - dodała Colonias.

Więcej informacji o ETANCO Group można znaleźć na stronie etancogroup.com.

Informacje o Grupie ETANCO

Stworzona w 1952 r. Grupa ETANCO jest wiodącym projektantem, producentem i dystrybutorem systemów mocowań do przegród zewnętrznych budynków. Przy obrotach przekraczających 260 milionów euro i zatrudnieniu ponad 900 pracowników, Grupa posiada również jednostki dystrybucyjne w Belgii, Włoszech i Europie Wschodniej oraz eksportuje do ponad 50 krajów na całym świecie.
Dzięki ponad 70-letniemu doświadczeniu Etanco oferuje pełną gamę 80 000 produktów, aby zaspokoić wszystkie potrzeby w zakresie mocowań "przegród zewnętrznych", w tym hydroizolacji, pokryć dachowych, okładzin zewnętrznych i fasad.

Contact

Simpson Strong-Tie Polska

Simpson Strong-Tie Etanco P.S.A.

ul. Karczunkowska 42
02-871 Warszawa
Polska