Wkręty SSH do zadań specjalnych

Wkręty ciesielskie SSH

  • Wkręty SSH

Wkręty SSH są specjalnymi wkrętami, które mogą być stosowane w konstrukcjach szkieletowych w miejscach gdzie nie jest konieczne pełne zagłębienie wkręta. Łączniki zostały zabezpieczone specjalną warstwą ochronną Impreg+, która zapewnia bardzo dobrą odporność na korozję i pozwala stosować je na zewnątrz w trzeciej klasie użytkowania. Warstwa ochronna Impreg+ zapewnia niskie ryzyko korozji galwanicznej w połączeniu z aluminium lub stal nierdzewną.

Wkręty SSH mają też inne zastosowanie ponieważ ich niewątpliwą zaletą jest innowacyjna konstrukcja można je stosować do łączenia złączy ciesielskich w drewnianych konstrukcjach.
Asymetryczny i frezowany gwint pozwala na szybki montaż bez wstępnego nawiercania a poszerzony trzpień wkręta pod główką całkowicie wypełnia otwór eliminujący luzy montażowe. Łączniki SSH są doskonałą alternatywą dla systemowych gwoździ i wkrętów do złączy ciesielskich. Pod względem wytrzymałości na rozciąganie jeden wkręt SSH może zastąpić do siedmiu gwoździ pierścieniowych. Skraca się również czas montażu złączy ciesielskich. Teraz dzięki wkrętom SSH można go skrócić o 40%  a w niektórych przypadkach nawet o 80%.

Wkręty mają pełny lub częściowy gwint oraz sześciokątną główką z dodatkowym gniazdem gwiazdkowym TX. Wkręty z pełnym gwintem (krótkie) mogą być stosowane do złączy ciesielskich i pozwalają na optymalne przenoszenie obciążenia miedzy łączonymi elementami. Natomiast wkręty z gwintem częściowym doskonale sprawdzą się podczas łączenia drewnianych elementów i pozwolą na dokładne dociągnięcie mocowanego elementu a młynek zredukuje moment dokręcający i zmniejsza opór podczas wkręcania.

Wkrótce zostanie zaprezentowana lista produktów, dla których zostały przeprowadzone badania wytrzymałościowe , a które najlepiej zaspokoją potrzeby profesjonalistów. Zobacz właściwości oraz pełna ofertę wkrętów

Udostępnij tę stronę