Wkręty do tarasów

Wkręty do tarasów prosto, szybko, niezawodnie

  • Baner taras

Wykonanie tarasu wymaga zastosowania odpowiedniego systemu montażowego dopasowanego do użytego materiału. Do wyboru mamy „skomplikowane” zestawy montażowe lub wkręty przeznaczone specjalnie do tych celów.
Aktualnie na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań, jednak najprostszym, najszybszym i niezawodnym rozwiązaniem są wkręty.

Wkręty tarasowe to grupa produktów szczególnie narażona na warunki atmosferyczne.
większość wkrętów dostępnych na rynku wykonywana jest ze stali nierdzewnej A2 lub A4.
W naszym katalogu można znaleźć wkręty z taką charakterystyką.

  • TTFA klasyczny wkręt stożkowy ze stali nierdzewnej A4
  • SV wkręty stożkowe z podwójnym skokowym gwintem high-low A2
  • DSPROA4 cylindryczne wkręty ze stali nierdzewnej A4

Wkręty tarasowe z powłoką ochronną Impreg X4

Z naszych doświadczeń wynika jednak, że nie wszędzie konieczne jest zastosowanie drogich wkrętów z tego gatunku stali. Alternatywą dla wkrętów A2 są wkręty do tarasów z nową powłoką ochronna Impreg X4. Jej właściwości zapewniają większą ochronę antykorozyjną w kategorii korozyjności C4 niż stal nierdzewna A2.

Impreg® X4 jest najnowszą powłoką ochronną przeznaczoną do agresywnego środowiska zewnętrznego i jest jedną z niewielu powłok, która może być stosowana w drewnie impregnowanym ciśnieniowo (deski tarasowe). Proces powlekania wkrętów nie wpływa na utwardzoną strukturę wkrętów i nie redukuje nośności na rozciąganie. Dodatkowo powłoka Impreg® X4 charakteryzuje się dużą odpornością na ścieranie w czasie wkręcania.

  • Wkręty DSPIX4

DSPIX4
Wkręty tarasowe z małą cylindryczną główką i podwójnym gwintem o różnym skoku zapewniają estetyczne połączenie twardej deski tarasowej z legarem. Wkręt uzyskuje wysoka wydajność dzięki nacięciu ostrza, które eliminuje rozwarstwianie się drewna a żebra tnące w dolnej części główki wkręta ułatwiają właściwe zagłębienie wkręta równo z powierzchnią materiału. Górny gwint pod główką pozwala dociągnąć deskę tarasową do legara.

  • Wkręty stożkowe DSIX4

DSIX4
Klasyczne wkręty tarasowy stożkowy do połączenie deski tarasowej z legarem. Wkręt ma  nacięcięty szpic, który eliminuje rozwarstwianie się drewna. Umieszczone żebra tnące w dolnej części główki wkręta zmniejszające możliwość podniesienia tak zwanego wióra podczas wkręcania i ułatwiają właściwe zagłębienie równo z powierzchnią materiału.

Udostępnij tę stronę