Historia Simpson Strong-Tie

SIMPSON STRONG-TIE 1956

  • simpson screen co

Wszystko zaczęło się w 1956 roku od spotkania Barclaya Simpsona z sąsiadem, który zapytał go czy może zrobić produkt, który połączy końce belki w konstrukcji dachu. Barclay przyjął wyzwanie i rozpoczął pracę nad zaprojektowaniem połączenia. Opracował kilka szkiców i wyprodukował pierwszy wieszak belki. Był to początek czegoś więcej niż wykonanie nowego produktu czy rozwiązywania problemu sąsiada. Barclay uznał że klient jest najważniejszy „ Nasi Klienci to nasi szefowie”  Był to początek filozofii Simpson Strong-Tie która jest  aktualna do dzisiaj  w naszej pracy.
Od tego czasu firma Simpson Strong-Tie stała się niekwestionowanym liderem złączy do drewna, działającą na 6 kontynentach. Zatrudniającą dziesiątki inżynierów na całym świecie, których zadaniem jest wsparcie techniczne klientów oraz stały rozwój produktów, aby spełnić oczekiwania wciąż rozwijającego się rynku materiałów budowlanych. Pomimo globalnego zasięgu jesteśmy zawsze blisko naszych lokalnych partnerów: pracowni i biur projektowych, inwestorów, wykonawców oraz dystrybutorów.

SIMPSON STRONG-TIE 2015

  • Pleasanton

Firma Simpson Strong-Tie jest niekwestionowanym liderem złączy do drewna, działającą na 6 kontynentach. Zatrudniamy dziesiątki inżynierów na całym świecie, których zadaniem jest wsparcie techniczne klientów oraz stały rozwój produktów, aby spełnić oczekiwania wciąż rozwijającego się rynku materiałów budowlanych. Pomimo globalnego zasięgu jesteśmy zawsze blisko naszych lokalnych partnerów: pracowni i biur projektowych, inwestorów, wykonawców oraz dystrybutorów.

Dzięki szerokim kompetencjom i nieustannie pogłębianej wiedzy jesteśmy w stanie rozwiązywać skomplikowane problemy Klientów bez konieczności ich bezpośredniego zaangażowania. Wiedza naszych doradców technicznych oraz narzędzia wspierające m.in. program Connector Selector i biblioteka rysunków CAD dają szerokie możliwości konstruktorom i projektantom.

Zdobyte przez lata doświadczenie dało nam okazję pracować z wieloma klientami reprezentującymi różne branże, co nauczyło nas elastyczności i umiejętności dopasowania oferty do indywidualnych potrzeb. Naszym kluczowym atutem jest wiedza i doświadczenie zastosowane i sprawdzone w praktyce, dzięki temu lepiej rozumiemy i spełniamy potrzeby naszych Klientów. Stale pracujemy nad podnoszeniem bezpieczeństwa naszych okuć dla budownictwa inwestując w badania techniczne i testy wytrzymałościowe każdego produktu. Dlatego wszystkie nasze produkty są zaprojektowane tak, aby spełniały normy budowlane obowiązujące w krajach, w których działamy.
Pomagamy klientom wznosić bezpieczniejsze konstrukcje mniejszym kosztem. Robimy to projektując, konstruując i produkując okucia i akcesoria budowlane.

W portfolio SIMPSON Strong-Tie jest ponad 6000 kształtów i rozmiarów oraz zintegrowane systemy produktowe do wszelkich rodzajów połączeń elementów każdej konstrukcji m.in. z drewna klejonego, tarcicy i materiałów drewnopodobnych. Duża asortyment złączy pozwala budować obiekty od hal sportowych, wielkich skomplikowanych architektonicznie budynków użyteczności publicznej, nowoczesnych kościołów przez domy mieszkalne, na wiatach i pergolach kończąc. Złącza są dobre zarówno dla budownictwa szkieletowego, jak i dla więźb dachowych na budynkach murowanych.