Anchor Designer

Oprogramowanie Anchor Designer

  •  anchor designer screen

Anchor Designer to najnowsze narzędzie projektowe Simpson Strong-Tie dedykowane dla konstruktorów i projektantów. Dzięki temu programowi w łatwy sposób zaprojektujemy połączenie z wykorzystaniem kotew mechanicznych lub chemicznych Simpson Strong-Tie zgodnie metodologią projektowania ETAG 001 załącznik C lub EOTA TR029. Anchor Designer szybko i skutecznie przeprowadzi analizę istniejącego projektu analizując połączenie pod względem stanów granicznych jak również zasugeruje optymalne rozwiązanie bazując na danych podanych przez użytkownika. Mamy dowolność specyfikowania wszystkich niezbędnych parametrów zakotwienia: Beton zarysowany/niezarysowany, klasa betonu, zwroty obciążeń, geometria blachy węzłowej itd. Projektowanie i obliczenia prowadzone są w czasie rzeczywistym w pełni interaktywnym modelu 3D. Mamy do dyspozycji wszystkie produkty Simpson Strong-Tie (mechaniczne i chemiczne) dostępne na danym rynku. Anchor Designer pozwala na zaprojektowanie połączenia z wykorzystaniem do 16 kotew w pojedynczym połączeniu. Po zaprojektowaniu połączenia program umożliwia wydrukowanie lub zapisanie w wersji PDF procedury obliczeniowej i wyników.

  • ad model

Interaktywny model połączenia

Jedną z podstawowych zalet programu Anchor Designer jest łatwość obsługi. Jednym z elementów, które na to wpływają jest interaktywny model połączenia. Trójwymiarowy model aktualizowany w na bieżąco w miarę wprowadzania danych, pozwala na kontrolowanie poprawności projektowanego zakotwienia. Wymiary widoczne na ekranie można modyfikować wprost z poziomu modelu

  • ad dane wejsciowe

Łatwe wprowadzanie danych i projektowanie

Panel danych początkowych jest bardzo prosty w obsłudze i przyjazny użytkownikowi. Dla początkujących użytkowników przydatne mogą być podpowiedzi jakie dostajemy najeżdżając kursorem na daną opcję. Wprowadzając dane początkowe projektant specyfikuje następujące dane: materiał bazowy, blachę podstawy, geometrię połączenia, obciążenia.

  • ad dokumentacja

Dokumentacja obliczeniowa

Program Anchor Designer po przeprowadzaniu analizy statycznej zakotwienia, generuje dokumentacje obliczeniową.
Dokumentacja zawiera dane wprowadzone przez projektanta, tok obliczeń, sprawdzenie warunków nośności, a także informacje niezbędne do prawidłowego montażu.

Wymagania systemowe


Windows XP (32bit / 64bit), .NET w wersji 3.5
Windows Vista (32bit / 64bit), .NET w wersji 3.5
Windows 7 (32bit / 64bit), .NET w wersji 3.5

PC: kompatybilny z IBM PC, procesor Pentium poleca
Ekranu: 1024 x 768 pikseli, 96 DPI
Główne Pamięć: min. 512 MB
Karta graficzna: True Color (24/32 Bit)
Live Update: Internet