System łączników do złączy ciesielskich

 • Fasteners for Connectors slider

SPRAWDZONE I PRZETESTOWANE ROZWIĄZANIA

 • AB angle bracket with fasteners

Jakość i różnorodność naszych linii produktów daje inżynierom i konstruktorom większą swobodę w projektowaniu, oferując jednocześnie sprawdzoną i kompleksową  informację dotyczącą nośności połączeń z wykorzystaniem naszych złączy ciesielskich i łączników premium.

Nasze łączniki i złącza tworzą razem system a ich zastosowanie razem jest niezbędne w celu uzyskania zadeklarowanych nośności.  Aby jednak nośności złączy ciesielskich miały zastosowanie w praktyce, złącza należy montować za pomocą odpowiednich łączników i zgodnie z określonym wzorem gwoździowania.

Zmienne, takie jak zastosowanie, środowisko i wymagania dotyczące obciążenia, odgrywają kluczową rolę w określaniu odpowiedniego typu, długości, średnicy i wykończenia łącznika. Należy pamiętać, aby dokładnie określić które łączniki powinny być używane ze złączami ciesielskimi.

Wartości charakterystyczne opublikowane w naszych katalogach i na naszych stronach internetowych zostały określone na podstawie wartości testowych zgodnie z normą EN14358 do stosowania z metodami projektowania stanu granicznego.


Zobacz właściwości systemowych łączników do złączy ciesielskich. 

CNA - systemowe gwoździe do złączy ciesielskich

 • laczniki 1
 • laczniki 2

CNA - gwoździe do złączy ciesielskich

Standardowymi łącznikami specyfikowanymi do uzyskania deklarowanej nośności naszych złączy są gwoździe CNA. Zachowując wszystkie właściwości połączenia zadeklarowane w naszym katalogu techniczny użytkownik montując złącza Simpson Strong-Tie zobowiązany jest użyć łączników, które są wyspecyfikowane w tabelach.

Tylko przy zachowaniu tych wytycznych połączenie będzie osiągało nośności deklarowane w katalogach i aprobatach.

Aby umożliwić ocenę poprawności montażu połączeń ciesielskich gwoździe CNA zostały dodatkowo oznaczone.  Od teraz, na główce gwoździa będzie pojawiała się liczba, która będzie oznaczała długość łącznika. Umożliwi to kompleksową ocenę poprawności montażu złącza, w tym długości zastosowanych łączników.

CSA - systemowe wkręty do złączy ciesielskich

 • laczniki 3
 • laczniki 4

CSA - wkręty do złączy ciesielskich

Alternatywnym rozwiązaniem, które jest dopuszczalne to mocowanie złączy wkrętami CSA.
Wkręty CSA są drugim (po gwoździach CNA) typem łączników systemowych do złączy Simpson Strong-Tie. Wkręty CSA stosuje się w sytuacjach, gdy wykonawca preferuje wkręcanie zamiast wbijania lub zależy nam na możliwości demontażu konstrukcji lub gdy konieczne jest uzyskanie zwiększonej nośności połączenia

Systemowe łącznik do złączy ciesielskich na taśmie

 • laczniki 7
 • laczniki 10
 • laczniki 9

Wkręty i gwoździe na taśmie do złączy ciesielskich

Wraz z rozwojem narzędzi pneumatycznych oraz urządzeń z podajnikiem coraz bardziej popularne stają się gwoździe i wkręty na taśmie. Nasze łączniki CNA i CSA łączą w sobie wytrzymałość z wygodą montażu przy jednoczesnym przyśpieszaniu prac montażowych.

Wysoka jakości gwoździ i wkrętów koletowanych powinna znaleźć się na wyposażeniu każdej firmy zajmującej się zautomatyzowanym procesem produkcyjnym domów szkieletowych z wykorzystaniem złączy ciesielskich. 

ROZWIĄZANIA SPECJALNE

 • laczniki 5
 • laczniki 6

Specjalne wkręty do złączy ciesielskich

Wkręty SSH i SSF są doskonałą alternatywa dla klasycznych wkrętów ciesielskich do drewna. Mogą być używane jako klasyczny łącznik do połączenia dwóch elementów drewnianych lub używany razem ze złączami ciesielskimi wszędzie tam, gdzie konieczne jest skrócenie czasu montażu a połączenie nie wymaga maksymalnych obciążeń. Stożkowy kształt pod główką zapewnia idealne dopasowanie do otworu złącza, tworząc pewny montaż. 

Łączniki zostały zabezpieczone specjalną warstwą ochronną Impreg+, która zapewnia bardzo dobrą odporność na korozję i pozwala stosować je na zewnątrz.  Warstwa ochronna Impreg+ zapewnia niskie ryzyko korozji galwanicznej w połączeniu z aluminium lub stal nierdzewną. Łączniki SSH I SSF mogą być wykorzystane do tworzenia połączenia w lekkich drewnianych konstrukcji drewnianej architektury ogrodowej.

WŁAŚCIWOŚCI

 • laczniki 8

Wszystkie łączniki stosowane do montażu złączy ciesielskich do drewna mają jedną wspólną charakterystyczną cechę. Każdy z nich posiada poszerzoną średnicę bezpośrednio pod łbem dla maksymalnego dopasowania łącznika w otworze złącza. Poprawia to pracę połączenia i minimalizuje przemieszczenia pojawiające się w chwili pojawienia się obciążenia.


Dla zapewnienia pełnego wachlarza zastosowania naszych łączników w konstrukcjach, wszystkie nasze łączniki do złączy dostępne są w różnych powłokach ochronnych i mogą być dostosowane do wszystkich klas użytkowania konstrukcji.

Jeżeli potrzebujesz konsultacji lub masz wątpliwości związane z wyborem właściwego rozwiązania zadzwoń do naszego działu wsparcia technicznego. 

22 865 22 00